כל מה שחשוב וכדאי לדעת על יהלוםיהלומים תמיד היו עניין, ויש כל כך הרבה פרטים חשובים שלא תמיד קל להבין מה עומד מאחוריהם, אז בואו נעשה סדר.

יהלום - היהלום הוא מינרל, המינרל הכי קשה בטבע (10 בסולם מוס). הוא עשוי מפחמן נקי בקשר קוולנטי. היהלום מבין המינרלים הוא הקשה והמבריק ביותר 

כשרוכשים יהלומים יש ארבעה דברים שחשוב לדעת

THE 4 Cs
Carat | Color | Clarity |Cut

CARAT-קראט
גודל ומשקל היהלום. משקל היהלום נשקל ביחידת משקל הנקראת קראט (1 קראט= 0.2 גרם), ככל שהמשקל גדל כך גם גודל היהלום.
FUN FACT- בעבר זרעי החרוב שימוש כאומדן למשקל היהלוםCOLOR-צבע
ליהלום הטבעי שמגיע מהטבע יש מגוון של צבעים הנגרמים מהגזים השונים הנמצאים בבטן האדמה. כשלנו המוכר ביותר הוא היהלום הלבן. אבל גם לו יש ספקטרום רחב שנע בין צבע שקוף-לצהבהב. ככל שצבע היהלום מדורג גבוה יותר כך מחיר היהלום גבוה בהתאם. יהלומי מעבדה מיוצרים בתנאי מעבדה סטריליים ולכן תמיד יהיו בעלי דירוג צבע גבוה.

CLARITY-נקיון
גם במקרה הזה, ברוב היהלומים טבעים ישנם פגמים, הנגרמים מההשפעות החיצוניות של סביבת בבטן האדמה. ככל שימצאו בהם יותר פגמים כך ירד ערך ומחיר היהלום.
וגם כאן- במפני שיהלום מעבדה גדל בתנאי מעבדה סטריליים ומבוקרים דרגת הניקיון שלו תהיה גבוהה.CUT - חיתוך היהלום
חיתוך היהלום מתייחס לאופן שבו היהלום משקף את קרני האור העוברות דרכו. יהלום שהחיתוך שלו לא נעשה כראוי קרני האור לא יעניקו לו את המראה הזוהר והמבריק כיאה ליהלום ויהיה בעל ברק עמום. ולכן זה עוד קריטריון שמשפיע על מחיר היהלום וערכו. כשהחיתוך נעשה באופן מקצועי קרני האור עוברות בין פאות היהלום ומשתקף אלינו היופי המדהים של היהלום. 
-דרגות החיתוך

EXCELLENT   |    VERY GOOG    |    GOOD     |     FAIR     |     POOR


את כל הקריטריונים ניתן לראות על גבי התעודה שמקבלים בקנייה של יהלום במשקל 1 קראט ומעלה.*


צורת היהלום
גם אבני חן וגם יהלומים מלטשים לצורות שונות. החיתוך המוכר והאהוב הלא הוא העגול, אך יש עוד כמה צורות שכיחות שאפשר לראות כמעט בכל התכשיטים בשוק.
לכל שאלה והתייעצות אנחנו כאן
054-9185371
collectionsignet@gmail.com
Back to blog